گزارش صعود قله کول جنو تابستان ۱۳۹۹

قله کول‌جِنو یا کول‌جِنون با بلندای ۳۸۱۳ متر درنزدیکی قله کول پیارو، شرقی‌ترین قله بر روی خط‌‌ الراس اشترانکوه است. بخاطر ساختار این منطقه، فصل زمستان بهمن های عظیمی در دهلیزهای این کوه با صدای مهیب ایجاد می شود که مردم محلی این اصوات را به صدای جن تعبیر می کردند. به همین خاطر نام این منطقه را کول جنو به معنی خانه جن می نامیدند.

گزارش صعود

طبق اعلام قبلی، پس از گزینش و ثبت نام متقاضیان صعود این قله، ۱۴ نفر روز پنجشنبه ۱۹ تیرماه ساعت ۱۳:۳۰ از ترمینال جنوب بسمت شهر ازنا حرکت کردیم. ساعت ۱۸:۳۰ در شهر ازنا وسیله نقلیه را تعویض کردیم و بعد از خریدهای لازم با مینی بوس راهی مبدا صعود (روستای کمندان) شدیم. ساعت ۲۰:۰۰ به محل کمپ در ملک آقای عبداله وند رسیده و مستقر شدیم.

صبح روز جمعه بعد از جمع آوری کمپ ساعت ۵:۲۰ صعود بسمت پناهگاه کول جنو را آغاز کردیم. ساعت ۸:۲۰ به محل کمپ در ارتفاع ۲۸۲۰ متری رسیدیم. اعضای تیم با استراحتی نیم ساعته مشغول صرف صبحانه شدند. ساعت ۸:۵۰ صعود خود را به ابتدای تیغه ها ادامه دادیم. بعد از حدود ۱ ساعت به ابتدای تیغه ها رسیدیم. اعضای تیم مشغول پوشیدن هارنس، کلاه سنگ و تجهیزات فنی لازم گردیدند. قبل از ادامه صعود بر روی تیغه ها آقای دهقان مسئول فنی تیم نکات ضروری را به همنوردان یادآوری نمودند. ساعت ۱۰:۳۰ صعود فنی تیم بر روی تیغه ها آغاز شد. صعود با احتیاط کامل انجام می‌شد و در مکان‌هایی که احساس خطر می‌شد مسیر با قراردادن طناب ثابت توسط تیم فنی ایمن‌سازی می‌شد در نهایت تمام اعضای تیم ساعت ۱۳:۴۵ موفق به صعود قله زیبای کول‌جنو شدند. بعد از استراحت و گرفتن عکس های یادگاری، ساعت ۱۴:۳۰ از مسیر شصت خدا شروع به بازگشت کردیم. در نهایت ساعت ۱۹:۰۰ به مبدا رسیدیم و این صعود زیبا بسلامتی به پایان رسید.

نفرات شرکت کننده در این صعود

خانم ها: فرح کریمی، فهیمه امینی پور، مینا سلیمانی، یاسمن ساوه درودی و سهیلا نوذری.

آقایان: محمد رضا باصری، افشین نوری، حسین اصلانی، محمد نجاتخواه، راتین بهلولی، عبدالرضا فراهانی و حمید احمدی.

سرپرست برنامه: آقای مجید دلنوا

مسئول فنی: آقای وحید دهقان.

و اما گزارش تصویری

 

 

ارسال دیدگاه